Panaudojimas

Kam išvis reikalingi pinigai?

Yra nemažai socialinių mokslų teorijų, aiškinančių kam išvis reikalingi pinigai. Jos paprastai būna ilgos, painios ir nuobodžios, o jų esmę galima nusakyti keliais žodžiais. Pinigai reikalingi kaip atsiskaitymo priemonė ir kaip būdas saugoti turtą. Ekonomikos teorija dar pridurtų, kad taip pat reikalinga kokia nors valdžia, užtikrinanti pinigų vertę, t.y. kontroliuojanti infliaciją bei užtikrinanti įvykusio sandėrio teisėtumą. Bet ar tikrai?

Prieš kelis šimtus metų Mayer Amschel Bauer Rotschild sakė: “Leiskite man kontroliuoti pinigų kiekį šalyje ir man nerupės kas kuria įstatymus”. Nors šiai citatai beveik keli šimtai metų ji vis dar verčia nemaloniai nusipurtyti nūdienos kairiuosius intelektualus.

28th-of-november-small
BitCoin galėtų būti laikomas alternatyva tiek neoklasikinei ekonomikos teorijai, tiek minėtam požiūriui, nes šios valiutos niekas nekontroliuoja. Tiesa, ar tai privalumas, ar trūkumas dar nėra iki galo aišku.

Kaip atsirado BitCoin?

BitCoin buvo pristatyta individo, pasivadinusio Satoshi Nakamoto, prieš beveik penkerius metus 2008-aisiais. Leidinys “The New Yorker” bandė išsiaiškinti šio asmens tapatybę, bet nesėkmingai. Kalbama, kad tai galėtų būti ne vienas, o keli žmonės. Beje, pati mažiausia BitCoin valiutos dalis 1/1000000 pavadinta satoshi būtent kūrėjo garbei.

Tiesa, išsiaiškinti dėl kokių priežasčių apskritai atsirado BitCoin neįmanoma. Vieni kalba, kad tai galėjo būti talentingo kriptografijos studento hobis, kiti gi mėgina aiškinti, kad tai iš tiesų galėjo būti tam tikra protesto forma prieš nusistovėjusią tvarką.

BitCoin yra visiškai atviro kodo produktas ir kiekvienas norintis gali peržiūrėti ir netgi modifikuoti programinės įrangos struktūrą. Ji veikia labai panašiai kaip torrent‘ai ir kiti kompiuteriniai tinklai. Paprastas ir žavus paaiškinimas yra video nuorodoje, o kiek ilgesnis – žemiau.

 

Leave a Reply

 • Naujiens

 • June 2021
  M T W T F S S
  « Mar    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  
Translate »